HTML ÖGRETİCİ

Tekrardan Merhaba! Bu Dersimizde Sizlere İçerik Biçimlendirmek İçin Kullanılan Tagları Göstereceğiz.

Strong ve B etiketleri: Bu etiketler p içine yazdığımız yazıları kalınlaştırmak için kullanılan etiketlerdir.Ve etiket adı dışında özellikleri aynıdır. Aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz.

boldstrongyazi boldstrongyazi

İtalic ve Em etiketleri: Bu etiketlerin her ikiside yazdığımız yazıyı italikleştirmeye (yatıklaştırmaya) yarıyor. Her ikisini de aynı amaçla kullanabilirsiniz. Daha iyi anlayabilmek için aşağıda verdiğimiz örneği inceleyebilirsiniz.

italik italik

Sub ve Sup etiketleri: Bu etiketler yazdığımız yazıları üstten ve alttan yazmaya yarar. Daha iyi anlamak için aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz.

subtitle subtitle

s ve u etiketleri: < s > etiketi yazının üstünü çizmeye yarar. < u > etiketi ise yazının altını çizmeye yarar. Daha iyi anlamak için aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz.

underline underline

small ve big etiketleri: Bu etiketler yazıyı büyük ve küçük yapmaya yarar. Daha iyi anlamak için aşağıda verdiğimiz örneği inceleyebilirsiniz.

smallbig smallbig

Center etiketi: Center etiketi yazıyı ortalamak için kullanılır. Daha iyi anlamak için aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz.

center center