HTML ÖGRETİCİ

Tekrardan Merhaba! Bu Dersimiz de Sizlere Belge Tipi Bildirimi ve Diğer Temel Etiketleri Anlatacağız.

!DOCTYPE Bildirimi: Bu etiket web tarayıcılıları'nın sizin web sitenizin ne olduğunu anlamasını sağlar. Eğer yazmazsanız, Garip Mod adlı bir formatta çalışacak ve oluşturduğunuz sayfayı kendi çabaları ile yorumlamaya çalışacaktır. Bu etiketin sayfanın başında kullanılması zorunludur. Aşağıdaki örnekte kullanımı'nın örneğini görebilirsiniz.

doctype

< !-- || -- > Yorum Etiketi: Bu etiket, siz kod yazarken not alabilmenize yarar. Bu etiket site içerisinde görünmez. Sadece kod editörünüzde sizin görebileceğiniz bir etikettir. Kullanım amacı işlerinizi bittirdiğiniz zaman dönüp tekrardan notunuzda yazan işleri halletmeniz veya kodları karışmaması için işaretlemektir. Aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz.

not not

< address > Etiketi: Sayfa ya da site hakkında iletişim bilgileri'nin yazıldığı etikettir. Aşağıdaki örneğimizi inceleyebilirsiniz.

address

time Etiketi:Time etiketi Gregoryan takvimine göre saat veya tarih tanımlar. Time etiketi'nin tarayıcılar üzerinde görsel olarak bir etkisi yoktur. Aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz.

time time